Neodmítnutelná prostupná práce I

05.03.2020

Dnes jsme se byli podívat na první seznámení uchazečů o práci z ulice M.G. Dobnera s tzv. prostupnou prací. Zaměstnaností ve vyloučených lokalitách jsme se zabývali od úplného začátku a hlavním cílem bylo rozlišit lidi, kteří chtějí pracovat, od těch, kteří nechtějí a pouze se vymlouvají. Po několika schůzích na výboru pro mapování a eliminaci sociálních negativních jevů, jsme se dohodli na využití právě prostupné práce.

A co je to ta prostupná práce? 

Tři měsíce budou uchazeči procházet tréninkovým, pracovním místem, které je hrazené z fondů EU, a které má pomoci k adaptaci na pracovní prostředí včetně pomoci s běžnými denními starostmi. Po té přejdou do sociálního podniku ZELENÝ KLÍČ, který spolupracuje s Technickými službami.

Díky tomu se opravdu dostane pomoci všem, kteří zájem mají a ti, kteří tuto nabídku odmítnou, budou vyřazeni z evidence práce a tím příjdou o dávky. Zatím má zájem 11 uchazečů, čtyři se mohou do týdne rozmyslet a dva nepřišli vůbec, což pro ně znamená automatické vyřazení. Jak dopadnou ostatní budeme sledovat. 

Děkujeme za skvělou spolupráci lidem z Úřadu práce v Mostě, lidem se sociálního odboru města Most, všem členům výboru pro eliminaci a mapování sociálně negativních jevů v Mostě, lidem z neziskové Organizace K SRDCI KLÍČ o.p.s., všem těm, kteří chtějí spolupracovat.